Müdür Alper’den Dolandırıcılık Önlemi

PHA 30.8.2017 15:53:07 Adıyaman Haber
img

Adıyaman Emniyet Müdürü Metin Alper, hayvan satıcılarına sahte parayı bulan kalem dağıttı.

Kurban Bayram'ının yaklaşmasıyla kent merkezinde bulunan hayvan pazarlarında artan yoğunlukta sahte paraya karşı önlem alan Adıyaman Emniyet Müdürlüğü ekipleri, hayvan satıcılarına sahte para ile gerçek para ayırt eden kalem hediye etti. Ekipler tarafından hayvan pazarına kurulan standa sahte para bulan ışıklandırma yerleştirildi.

Durumundan şüphelenen vatandaşlar, parasını polislere getirerek test ediliyor.

Hayvan pazarı esnafını ve satıcıları gezen Emniyet Müdürü Metin Alper, satıcılara kalem hediye ederek, kalemin kullanımı hakkında vatandaşa bilgi verdi.

Hayvan pazarında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Alper,"Para sahteciliği her zaman rastladığımız bir olay özellikle kurban bayramlarında sıklıkla olup geçmiş tecrübelerimize dayanarak öğrenmiş bulunuyoruz. Bizde vatandaşlarımızın bir yıllık emeği olan bu hayvanlarının Pazar da sattıkları anda dolandırıcıların tuzağa düşmemesi için Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü olarak önlemler aldık. Vatandaşlarımıza biz kalem dağıttık. Sahte para tespitine dayanan kalemler dağıttık. Toplum destekli şube müdürlüğümüzle mali suçlarla mücadele müdürlüğümüz sahte para broşürleri hazırladı. Bunları vatandaşlara vererek sahte para konusunda bilgilendirme sağlıyoruz. Yine elimizde sahte cihazımız var, bunun da sahte para olup olmadığını cihaz marifetiyle ölçüyor. Buradaki temel amacımız dolandırıcıların Adıyaman’daki kurban pazarında vatandaşın mallarını sattıktan sonra sahte para ile alışveriş yapmasının önüne geçmek. Vatandaşımız işin içinden çıkmadığı zaman biz toplum destekli polisliklerimiz olsun. Asayiş şube görevlilerimiz sivil şekilde bu bölge de çalışmalarını yapıyorlar. Vatandaşımız alışverişi bitirdikten sonra gelip polis arkadaşlar ile yardım istesinler bu uygulamamız bundan sonra devam edecek. Biz tabi Adıyaman’ımız da kurban bayramının en iyi şekilde geçmesi için en önemli yerlerin kurban pazarı olduğu bilincindeyiz. Bu vesile ile bütün vatandaşlarımızın alış verişlerinin bereketli olmasını hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Açıklamanın ardından Alper, daha sonra satıcıları gezerek sohbet etti.

Alper, sohbetin ardından hayvan pazarında görev yapan polisler ile hatıra fotoğrafı çekti.

Diðer Haberler

 

Sosyal Medya


 

Adıyaman Hava Durumu

Puan Durumu