ŞEHİT MURAT TOPRAK ORTAOKULU’NUN AÇILIŞI YAPILDI

Haber Merkezi 6.3.2019 10:15:45 Adıyaman Valiliği
img

İstikbalimizin teminatı olan gençlerimizi ve çocuklarımızı daha iyi şartlarda ve daha modern fiziki ortamlarda geleceğe hazırlamak amacıyla Kahta ilçe merkezinde yıl 8.5 Milyon TL harcanarak yapımı tamamlanan Şehit Polis Memuru Murat Toprak’ın isimin verildiği 24 derslikli Ortaokulunun açılışı Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımıyla hizmete sunuldu.

            Açılış törenine Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Milletvekilleri Halil İbrahim Fırat, Muhammed Fatih Toprak, Yakup Taş, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, İstanbul Eski Milletvekili Mehmet Metiner, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, STK Başkanları, öğrenciler, okul idarecileri ve çok sayıda Kahtalı vatandaş katıldı.

            Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Kahta’nın her zaman ülkesine, milletine ve bayrağına sahip çıkan bir şehir olduğunu belirterek, “ İşte bu yüzden bugün açılışını yapacağımız bu güzel eserin ismi Şehit Polis Memuru Murat Toprak kardeşimizin ismiyle anılmaktadır. Kahta ilçemiz son 15 yılda çok güzel yatırımlara kavuştu. Sadece eğitim alanında 62 yeni okul ve 826 yeni derslik kazandırdık”dedi.

            Açılışı yapılacak okulun Kahta ilçesine hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen Vali Aykut Pekmez ise,”Bugün açılışını yapacağımız okul esasında eğitim alanında son yıllarda yapılan yatırımların küçük bir örneğidir. Devletimizin çok önemli bir görevlerinin başında eğitim gelmektedir. Çünkü eğitim, hem bir vatandaşımızın hayatını değiştirme şansımız hem de ülkemizin kalkınmasında ve gelişmesine en önemli etkendir. İşte bu nedenledir ki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın direktifleriyle son 15-16 yılda ülkemizin her yerinde çok önemli eğitim yatırımları gerçekleştirildi. Birçok okulumuzun fiziki çehresi değişti ve Fatih Projesi ile okullarımız teknoloji ile buluştu. Adıyaman’da 2000’li yılların başında 2.500 olan derslik sayımız bugün 6.500’leri geçmiş durumdadır. Öğretmen sayımız 5 bin iken bugün 10 bin dolayında. Adıyaman geneline baktığımızda öğretmen başına öğrenci sayımız 20’nin altında. Eğitime verilen önemin karşılığını bu rakamlarda görüyoruz. Eğitimdeki en önemli amacımız geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizi milli ve manevi değerlere bağlı olarak en iyi şekilde yetiştirmektir ”dedi.

            Tüm şehitlere rahmet dileyerek konuşmasına başlayan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ise şunları söyledi; “Son 17 yılda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ülkemiz çok ciddi bir atılım gerçekleştirdi. Bunlardan bir tanesi de bugün açılışını gerçekleştireceğimiz bu modern okul. Okulumuzda futbol sahası, basketbol sahası olmak üzere tüm sosyal donatılar mevcut. Bundan dolayı yeni nesil gençlerimiz çok şanslı. Bu anlamda da Sayın Cumhurbaşkanımıza ve onun çalışma arkadaşlarına şükranlarımız arz ediyorum.   

             17 yılda çok güzel işler yapıldığını belirten Bakan Kasapoğlu, 2002'de bin 500 civarında olan spor tesisinin 5 binlere çıktığını aktardı. Yüzme havuzları, basketbol ve voleybol sahaları, gençlik merkezleri, tenis kortları ve yurtlarla ilgili ciddi yatırımlar yapıldığını ifade eden Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, konuşmasında Adıyaman'a yapılan yatırımlara değindi. Gençlere başta spor tesisleri olmak üzere tüm imkânları kullanmaları çağrısında bulunan Bakan Kasapoğlu, şunları kaydetti: "Sporun engel tanımayan ruhuyla kadın, erkek, genç, yaşlı, engelli, engelsiz demeden bu tesisleri kullanacaksınız. Siz eskiteceksiniz, biz yapacağız. Sizden şampiyonlar çıkaracağız. Bu tesislerle Kâhta’dan, Adıyaman'dan dünya şampiyonları çıkartacağız inşallah. Spor sizleri zihnen, bedenen diri tutacak. Bunun yanında okuyacağız, eğitim düzeyini ilerleteceğiz. Kâhta’da okullarımızdan birinin ilgili dersliklerini gençlik merkezine dönüştüreceğiz. Öğrencilerimiz, gençlerimiz, halkımız istifade edecek. Beklentimiz, kendinizi geliştirin. Sizlere kitap getirdik, siz isteyin, biz gönderelim. Bizler, bu ülkenin emanet edileceği vurgusuyla sizleri iyi yetiştireceğiz. Her türlü imkanı hazırlamaya devam edeceğiz. Vaktinizi boş geçirmeyeceksiniz. Sanal bağımlılıklar yerine kitap okuyacaksınız, spor yapacaksınız, sanatla uğraşacaksınız. İnşallah donanımlı bir şekilde yetişerek, milleti temsil etmek için çalışacaksınız."dedi.

            Yapılan konuşmaların ardından 24 derslikli Şehit Polis Memuru Murat Toprak Ortaokulunun açılış kurdelesi dualar eşliğinde kesildi.

            Açılış sonrası Bakan Kasapoğlu ve beraberindeki heyet sınıfları gezerek incelemelerde bulundu.

            Okul açılışı sonrası Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Vali Aykut Pekmez ve Adıyaman Milletvekilleri ile birlikte Kâhta ilçe merkezinde faaliyet gösteren Diriliş Kitap Cafe’yi ziyaret ederek öğrenciler ve gençlerle bir araya geldi.

Diðer Haberler

 

Sosyal Medya


 

Adıyaman Hava Durumu

Puan Durumu