Milletvekili Taş’tan Berat Kandili Mesajı

Haber Merkezi 19.4.2019 09:47:53 Adıyaman Haber
img

AK Parti Adıyaman Milletvekili Yakup Taş; Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kandil gecelerinin, insanın gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin güç kazandığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık ilişkilerinin arttığı çok özel geceler olduğunu belirten Taş; Berat Kandili, İslam dininde kutsal kabul edilen gecelerden biridir. Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla'ya sunacağı ve O'nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut ve huzur gecesidir. Bu gecenin Müslümanlara vicdanını muhasebeye çekme, nefsini terbiye etme, kötülüklerden arınma ve hatalarını telafi etmek için eşsiz bir fırsat sunduğunu belirtti.

Milletvekili Taş mesajında; Yaradanın affına sığınmak için fırsat sunan Berat Kandili, aynı zamanda, insanlar arasındaki dargınlıkları, küskünlükleri gidermek, kırdığımız kalpleri onarmak için de bir fırsattır. İnanıyorum ki, bu özel gece dolayısıyla, tüm hemşehrilerimiz vicdani bir muhasebe yapacak, dargınlıkları ve küskünlükleri unutacak, barışın, dostluğun ve kardeşliğimizin pekiştirilmesi için çaba harcayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Mübarek üç aylar içinde yer alan bu gecenin, başta Ülkemiz olmak üzere tüm İslam dünyasının beratına, insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını temenni ediyor, bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağlarını, kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmesini Cenab-ı Haktan niyaz ediyorum''

Diðer Haberler

 

Sosyal Medya


 

Adıyaman Hava Durumu

Puan Durumu