SAYIN BELEDİYE BAŞKANIMIZA...

Haber Merkezi 19.4.2019 14:21:23 Adıyaman Gündemi
img

Sayın Süleyman Kılınç duruşu yaşantısı ve kamuoyundaki izlenimleriyle Adıyaman’ımızın belediye başkanı seçildi. Hem de bu zor ve dar ortamda epey de yüksek bir oyla açık ara farkla belediye başkanı seçildi. Bizler sayın başkana hayırlı uğurlu olmasını temenni eder ve derim ki;

5 yıl çok tez geçer halkın sabrı yok çok seri işe başlamak lazım.

1-Kuracağınız ekibinizi siz seçeceksiniz artısı da eksisi de sizden sorulur. Yakınlık akrabalık bağından ziyade liyakate önem verilmesi beklentimizdir. Birde dedikodu mekanizmasına akrabalarını doldurdu deme fırsatının verilmemesinde fayda var.

2- Konuklarınızı karşılama şekli bizim örf adetlere uygun olması lazım kabuller bir geniş alanda yapılabilir gelenler konuk gibi oturtulup gerekli ilgi gösterilip ikramları yapılıp gönderilmelidir. Gelenler ayakta hoş geldin güle güle şeklindeki tutum son derece yanlıştır. Kişilerin talepleri belirlenen bir sorumluya sevk edilip not alınmalı takibi ve dönüşü de yapılmalıdır.

3- Çok sağlam ve de dürüst bir yapınız var ekip çok önemlidir halkta karşılığı olmayan toplumun içinde yetişmeyen konusuna hâkim ve pratik adeta sorun çözücü vasıflı kadro çok önemlidir. Bu yapı yükünüzü paylaşacaktır hatta kaldıracaktır.

4- Şeffaflık sigortanız olacaktır. Mevcut durumu borç, alacak, kiralanan araç sayısı, personel sayısı, genel durumu gösterir çizelgenin yayınlanması elzemdir. Belediye başkanı ve encümenlerin mal varlıklarını kamuoyuyla paylaşmaları şeffaflığa hizmet edecektir. Ayrıca encümenlerin akçeli işlere bulaşmalarına fırsat verilmemeli disiplin sağlanmalıdır.

5- Yapılacak bütün ihaleler belediye basın tarafından çekimi yayınlanmalı basına açık olmalı şeffaf ve açıkça yapılmalıdır.

6- Dalçıklar-tramvay-turizmin canlandırılması adımları-trafik sorunu- kaldırımların işgali hatta birilerine rant kapısı yapılması - ruhsatlandırılmalarda pratik ve hızlı çözüm- gibi adımların atılması.

Vesselam halkın belediye başkanı olmanız beklenmektedir. Etrafınızda yağcı taklacı ve menfaat tek bildikleri olan bazı kişilerin bir çember oluşturmalarına izin verilmemelidir. Bizler yakından izliyor olacağız. doğru adımlarınızda her zaman yanınızda oluruz.. Hatalı adımlarda da doğruyu hakkı demekten geri durmayız. Rabbim bir an önce ilimizi hak ettiği yere gelmesi için seri adımlar atıp büyük projelere imza atmanızı nasip etsin.

Diðer Haberler

 

Sosyal Medya


 

Adıyaman Hava Durumu

Puan Durumu