Milletvekili Aydın Terörün Dini Dili Milleti Olmaz

PHA 22.4.2019 08:55:07 Siyaset
img

Sri Lanka’da meydana gelen terör saldırısıyla ilgili bir açıklamada bulunan AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Kilise ve otellerdeki masum insanları hedef alan terör saldırılarını lanetlediğini söyledi.

Aydın, terörün kanlı ve çirkin yüzünü bu kez Sri Lanka’da gösterdiğini belirterek saldırıda ölenler arasında iki Türk vatandaşı olduğunu ve bu vatandaşların da Adıyamanlı oluşunun kendilerini derinden üzdüğünü ifade etti.

Yüzlerce masum insan öldüğünü, yüzlercesinin yaralı olduğunu vurgulayan Aydın, şöyle devam etti:

“Meydana gelen saldırıda iki Türk kardeşimiz, hemşerimiz vefat etmiştir. Konuyla ilgili olarak Dışişleri bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ve Türk hükümeti olayları yakından takip etmektedir. Bizlerde ailelerimizle görüşerek acılarını paylaştığımızı ve cenazelerin en kısa sürede ülkemize gelmeleri yönünde çalışmaların sürdüğünü belirttik. Her iki gencimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Başımız sağ olsun”

Aydın, bugüne kadar dünyanın hiçbir yerinde kimse terörle amacına ulaşamadığını ifade ederek, "Terörün dini, dili, milleti olmaz. Dünyanın neresinde olursa olsun, masum insanları katleden kanlı elleri lanetliyorum. Nerede ve kim tarafından yapılıyor olursa olsun, masum insanların hayatına kasteden her türlü saldırı; bütün dini, hukuki ilkelere aykırıdır ve insanlığın vicdanına karşı işlenmiş en büyük suçtur. Bu hain saldırılar, aşırıcılığa ve terörizme karşı ortak mücadele gereğini bir kez daha ortaya koymaktadır. Söz konusu terör saldırılarını şiddetle kınıyor, dost Sri Lanka hükümetine ve halkına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.”şeklinde konuştu.

Diðer Haberler

 

Sosyal Medya


 

Adıyaman Hava Durumu

Puan Durumu