Bir Örnek İdareci Ziya Polat !...

PHA 9.5.2019 15:22:20 Adıyaman Gündemi
img

Elazığ Star Haber Gazetesi köşe yazarı Fatih Özçelik bugün köşesine Adıyamanlı hemşerimiz Elazığ Orman Bölge Müdürü Ziya Polat’ı kaleme aldı.

Yazar Özçelik’in köşe yazısını aynen yayınlıyoruz;

Bir Örnek İdareci Ziya Polat !...

İdare demek kontrolü altında bulunan tüm yetkileri kullanıp, yürütülmesi gereken işleri yöneten kişi yada kişilerden oluşan gruba denir. İdareci, üzerine düşen görevi yerine getirmesinde hakka ve hakkaniyete rivayet eden vasıflara sahip yetkili kişi yada kişilere denilmektedir.

Bir kurum yada kuruluş da mülkü idare amir vasfına sahip olmak her insanın arzuladığı veya istediği makamdır. Birileri makamı araç, birileri ise makamı kendine bir gereç olarak kullanabilir. Ancak ilimiz içerisinde öyle bir isim var ki; kendisi makamını ve bilgisini bir araç olarak kullanan, hizmet ehli olan gerecek bir bürokrat ayni zamanda tam bir idarecidir.

-Kim mi bu isim?

Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü makamında bulunan, Sayın Ziya Polat'tır.

 Aslında bilgi edinmek isteyen her kişiye en güzel şekilde yaklaşım gösterip, halka hizmetten kaçınmadan faydalı olacağı her ferdi makamında ağırlayan değerli bürokratımız köylüsünden, kentlisine her kesmin ondan gereken katkıyı alacağı devlet adamıdır Sayın Ziya Polat.

"Konu hizmet ise; Hizmet yönetimi yerel yönetimlerde kişisel donanımlarını kontrollü kullanmakla sağlanmış olur."

"Konu bilgi ise; Kişinin çalışmalarda başarı grafisi bu işin belirgin özelliğidir."

Baktığımızda kavramlar ve faktörler idare kısmında idarecilerin çalışma şeklini oluşturan metotlardır. Yönetici vasfına sahip, donanımları fazla olanlar her noktada başarılı olurlar. Sayın Ziya Bey ilimizde icra ettiği görevde yalnızca ilimizde başarılı olmamakla beraber, Doğu Anadolu Bölgesinde de aynı başarıyı göstermiştir.

Bulunduğu makamda sağlam analizleri, doğru gözlemlerle ilimizde ve bölge birçok projelere imza atmıştır.

Devletin kendisine tebliğ ettiği görevi bilinçli ihya eden Sayın Bölge müdürümüzün hakkını vererek yaptığı görevde şehrimizin bir kesiminin orman ve ormanın özelliklerini bilmemesi nedeni ile başarısı aslında başarısız olmamak adına yapan çalışan bu bürokratımız ve İdareci makamında bulunan bu yönetici pozisyonunda ki ağabeyimizdir.

Gerçekten fayda da tam donanımları olan bir kişiliğe sahip devletine faydalı Sayın Ziya Bey olduğunu biliyorum.

Ancak ilimizde bulunan Bölge Müdürü'müzün de Elazığ'ı benimsemiş ve tam bir Gakkoş gibi duruşu da bürokraside de, makamında da içimize rahatlıkla ilimizi tanıtırken Bölge Müdürümüz doğum yeri Adıyaman olsa da Bizim gururla tanıta bileceğimiz kadar Gakkoş olmasının mutluluğunu da, gururunu da bize yaşatan kişidir.

Eğer orman nedir derseniz, ormancı nasıl olunur derseniz Işini seven bu bürokratımızın bulunmanız yeter derim...

İlimizin ve ülkemizin için de bulunan her ferdin en önem vereceği nokta şudur;

Doğduğu yeri Değil, bulunduğu her şehri memleketi gibi gören şahsiyetlerin varlığında kıymeti bilinmesi yokluğunda pişmanlık duymaması adına bir kazançtır.

Diðer Haberler

 

Sosyal Medya


 

Adıyaman Hava Durumu

Puan Durumu