Muhtar Abacı’dan Yetkililere Çağrı

PHA 17.5.2019 10:58:11 Adıyaman Haber
img

Adıyaman’da deprem bölgesinde yer alan, yaklaşık 32 yıldır yerleşik Altınşehir mahalle sakinleri, yıkılmaya yüz tutmuş evler için Kentsel Dönüşüm Projesi bekliyor.

Altınşehir Mahallesi Muhtarı Ekrem Abacı, "Burası artık yıkılmaya mahkum bir yer oldu, raporları var."dedi.

Altınşehir Mahallesi Muhtarı Abdurrahman Abacı, Adıyaman ilinin deprem bölgesinde yer aldığını, 1987 ile 1990 yılları arası yerleşilmeye başlandığını söyledi.

“ARTIK YIKILMAYA MAHKUM BİR YER OLDU”

Ekrem Abacı, “Burası artık yıkılmaya mahkum bir yer oldu, raporlarıda var. Belediye başkanımızdan yetkililerimizden buranın bir an önce insanların başına yıkılmadan el atmasını istiyoruz. Bir örneği İstanbul’da yaşandı. Burada da insanlarımız ölmeden yapmalarını bekliyoruz, tertemiz güzel bir site, altını iş merkezi dört dörtlük olacak bir şekilde yapmalarını rıca ediyoruz."

“KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ BEKLİYORUZ”

Belediye Başkanına bu konuda çok büyük iş düştüğünü vurgulayan Abacı şöyle devam etti:

“Tabi bu belediye başkanının da projesi olacak. Allah'ın izniyle biz istiyoruz ki, onlar yapsınlar. Bir başka vatandaş gelip buraya kendi kafalarına göre bizim memleketin insanların mallarına heba etmesin. Devletimizin de bu kentsel dönüşümünden dolayı vatandaşa yardımcı olduğu görüyoruz biliyoruz. İnanıyoruz, yetkililerimize buradan canı gönülden sesleniyoruz, özelikle belediye başkanımıza bu konuda çok büyük işler düşüyor. Belediye başkanımız buraya el atıp kendi bünyesinde vatandaşın kanayan yarasını düzeltmesi lazım durdurulması lazım. Herhangi bir vatandaşın burnu kanamadan kimse ölmeden, bir deprem olmadan burayı yapıp kurtarmaları lazım.”

 

Diðer Haberler

 

Sosyal Medya


 

Adıyaman Hava Durumu

Puan Durumu