MERTLİK BU DEĞİL...

Haber Merkezi 4.7.2019 13:19:50 Gazeteciler Cemiyeti
img


Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Zeki Dişkaya, kaleme aldığı “mertlik bu değil...” adlı köşe yazısını kamuoyu ile paylaşıyoruz;

Mertlik bu değil…

Yeri gelir Sayın Ahmet Aydın’ı en ağır eleştirenlerdenim hem de bir aradayken yüzüne, amma bu sözcü gazetesinin yaptığına basın etiği demem diyemem.

Besni Belediyesi denetleniyor 50 TL’lik paket iki katına alınmış ve belediye kayıtlarına Ahmet Aydın’a götürdük Metiner’e götürdük diye de yazılmış. Bundan daha büyük ayıp olmaz olamaz.

Bunun suçlusu varsa alan bunu yapandır. Bunlar alınıp kime nereye götürülmüş sordunuz mu? Takip edip tespit ettiniz mi? Adı geçen şahıslar evet aldık dediler mi? Belki de hiç alakası yok. Belki de parti içi çekişme kaynaklıdır Sayın Mehmet Erdoğan Sayın Aydın yakınlıklarının bir yansıması olabilir. Basın mensubu bunları araştırır ve netleştirir ve canına okur.

İftira atmaz kişilerin adıyla iffetiyle şerefiyle oynamaz oynamamalıdır da.

Sanki bu iki vekil sipariş vermiş sayın başkan git belediyenin beytülmalin haram parasıyla biz şıra al getir içelim demiş gibi yansıtılması bir Adıyamanlı olarak beni incitmiş rahatsız etmiştir.

Birde birini hedefe koyacaksanız adam gibi koyun amma doğrularla koyun böyle çirkin basit bir konuyla getirip birbirine bağlamanın adı çirkinliktir.

 

Zeki Dişkaya
Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı

Diðer Haberler

 

Sosyal Medya


 

Adıyaman Hava Durumu

Puan Durumu