Yalçın’dan 15 Temmuz Şehitleri Anma Günü Mesajı

PHA 15.7.2019 16:27:42 Siyaset
img

AK Parti Adıyaman Gençlik Kolları İl Başkanı Mustafa Yalçın, 15 Temmuz Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yalçın, mesajında,15 Temmuz 2016 Cuma akşamı yaşanan hadisenin ardından tam 3 yıl geçtiğini kaydetti.

Bu süreçte Türkiye'nin yıkılmasını, parçalanmasını bekleyen güçlere, milletin; 'ölürsem şehit, kalırsam gazi' şiarıyla tanklara karşı yürüyerek, tekbir nidalarıyla arşı titreterek Türkiye'de, cuntalar döneminin mazi olduğunu hatırlattığını ifade eden Yalçın, şöyle devam etti:

"Bugün rahat nefes alıp veriyorsak, milletimizin huzurunuzda rahatça konuşabiliyorsak, özgür bir Türkiye’de yaşıyorsak, bu önce Mevlam sonra şehitlerimizin sayesindedir. Ülkemizin anayasal düzenle teminat altına alınmış, demokratik kazanımlarını, milli birlik, beraberlik ve bağımsızlığımızı ortadan kaldırmayı hedefleyen menfur silahlı darbe teşebbüsü, Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçmiş, ülke tarihimizin en alçak darbe teşebbüslerinden biri olmuştur. Ancak bu teşebbüs, Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayeti, hükümetimizin kararlı tutumu ve en önemlisi milletimizin devletine ve demokratik iradesine sahip çıkmasıyla bertaraf edilmiştir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada devletimiz, tüm kurumları ve güvenlik güçleri ile birlikte, asil milletimizin dua ve destekleriyle, ülkemizin huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain yapılara ve bölücü terör örgütlerine karşı mücadelesine kararlılıkla devam edecektir. Bu duygularla milletin, şeref ve istiklali için can veren aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla yad ediyor, bu şanlı direnişte gazilik mertebesine erişen kahramanlarımıza bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz."

 

Diðer Haberler

 

Sosyal Medya


 

Adıyaman Hava Durumu

Puan Durumu