Adıyaman’da Kurban Bayramı Coşkusu

PHA 12.8.2019 08:47:44 Adıyaman Haber
img

Tüm İslam coğrafyasını ortak bir ruhla kaynaştıran ve kucaklaştıran, vatandaşlarımızın bayram coşkusuna ortak olmak, ilimizde halk ile devlet buluşmasının en güzel örneğini sergilemek amacıyla Valilik tarafından düzenlenen Kurban Bayramı bayramlaşma töreni Mimar Sinan Kültür Parkında gerçekleştirildi.

Gerçekleşen bayramlaşma programı, ilimizin tüm dinamikleri, her inançtan ve kültürden tüm renklerin katılımıyla coşkulu geçti.

Mimar Sinan Kültür Parkında düzenlenen bayramlaşma programına Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Milletvekilleri Halil İbrahim Fırat, Muhammed Fatih Toprak, Yakup Taş, Abdurrahman Tutdere, Belediye Başkan Vekili Dr. Şerif Ayaz, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, kamu kurum ve kuruluşların amirleri, siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.      

Vali Aykut Pekmez, Mimar Sinan Kültür Parkındaki bayramlaşma töreninde günün anlam ve önemini belirterek, "Bugün huzur ve güven içerisinde bir bayramı daha idrak ediyoruz. Milletimizi millet yapan önemli değerlerimizin başında bayramlar gelmektedir. Maalesef gelişen teknoloji, değişen yaşam tarzı ve şehirleşme yavaş yavaş bizleri geleneklerimizden göreneklerimizden koparıyor. Bayramlar, mutlulukların paylaşıldığı, sevgi, saygı, hoşgörü, kardeşlik, dostluk gibi duyguların doruğa ulaştığı, dargınlıkların unutulduğu, insanların muhabbetle kaynaştığı müstesna günlerdir. Bu duygularla mübarek Kurban Bayramının bütün İslam alemine ve tüm insanlığa barış ve esenlik getirmesini diliyorum."dedi. 

Mimar Sinan Kültür Parkındaki Bayramlaşma programı sonrası kamu kurumları ziyaret edildi.

Vali Pekmez ve beraberindeki heyet, bayramlaşma programı kapsamında ilk olarak İl Jandarma Komutanlığına geçerek, Jandarma personeli ve vatani görevini yapan askerlerle bayramlaştı.

Ardından Polisevine geçerek, emniyet personeli ile bayramlaştı.

Protokol üyeleri bayramlaşma programının son bölümünde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Safvan Çocuk Evleri Sitesine geçti.

Buradaki ziyarete Vali Aykut Pekmez'in eşi Yeşim Pekmez ve İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy'un eşi Ünzile Atasoy'da katıldı.

Koruma altındaki çocuklar tarafından çiçeklerle karşılanan Vali Aykut Pekmez ve eşi Yeşim Pekmez, çocukları kucaklayarak sohbet edip bayramını kutladı.

Diðer Haberler

 

Sosyal Medya


 

Adıyaman Hava Durumu

Puan Durumu