AGC’den Emniyet Müdürü Ergüder’e Ziyaret

Haber Merkezi 14.10.2019 15:51:57 Gazeteciler Cemiyeti
img

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya ve yönetim kurulu üyeleri, Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder’e nezaket ziyaretinde bulundu. Yaklaşık bir saat süren ziyarette Adıyaman’ın kangren olmuş konuları, asayiş ve trafik problemleri ile kentin genel sorunları konuşuldu. Özellikle tefecilik, uyuşturucu ile küçük yaşta bağımlılık konularında emniyet-basın işbirliği konusunun artması ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Adıyaman’ın başlıca sorunlarını ve çözüm konusunda Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti ve bağlı kuruluşlarının her zaman işbirliğine hazır olduğu belirten Zeki Dişkaya; “Sayın müdürüme yeni görevinizde başarılar diliyorum. Bizleri yoğun programınıza rağmen ağırlayıp zaman ayırmanız basına verdiğiniz önemi de gözler önüne seriyor. Yıllardır başımızın belası olan tefecilik ve uyuşturucu konusu sadece biz basın mensuplarının değil vatandaşlarımızın da büyük hassasiyet gösterdikleri konuların başında geliyor. Kentin huzurunu da refahını da bu sorunlar bozuyor. İnanıyorum ki dirayetli duruşunuz ve tecrübelilerinizle bu işin üstesinden geleceksiniz” dedi.

Yaklaşık bir saat süren ve Karşılıklı fikir ve görüş alışverişinde geçen ziyarette konuşan emniyet müdürü İbrahim Ergüder, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çalışma prensiplerinden bahsederken, kendisinden önceki emniyet müdürlerinin yapmış oldukları hizmetleri daha da ileriye götürerek hizmet çıtasını yükselteceklerini söyledi. Ergüder; “ Adıyaman’da halkla bütünlük sağlayarak gönüllere girmek istiyoruz. Ailelerin hem kendilerini hem de çocuklarını daha da güvende hissetmelerini sağlayacağız. Bu yönde bir takım çalışmalarımız olacak ve vatandaşlarımız kısa süre içerisinde bu birlikteliği sağladığımızı görecekler. Trafik sorununu rahatlatmak amacıyla Adıyaman belediyesiyle koordineli çalışmalarımız başladı. Özellikle tefecilik, uyuşturucu ve küçük yaştaki çocukların madde bağımlılığı ile sigaraya rahat ulaşmalarını engelleyecek sebepleri tespit ederek ivedi bir şekilde kalıcı çözümler bulacağız. Bu konudaki hiçbir istismara göz yummayacağız, vesile olan kaynakları kökünden kurutacağız” dedi.

Diðer Haberler

 

Sosyal Medya


 

Adıyaman Hava Durumu

Puan Durumu