Prof. Dr. Ali Erbaş Adıyaman’da

PHA 13.11.2019 08:58:41 Adıyaman Haber
img

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, çeşitli ziyaret ve programlar ile Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında düzenlenen “Peygamberimiz ve Aile” konulu konferansa katılmak üzere Adıyaman’a geldi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ı Vali Aykut Pekmez, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç ve İl Müftüsü Mehmet Taşçı karşıladı.

            Ziyaret programı kapsamında ilk olarak Adıyaman İl Müftülüğüne bağlı Sümer Evler Mahallesindeki Hafızlık Kız Kuran Kursunu ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, burada Vali Aykut Pekmez, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç ve İl Müftüsü Mehmet Taşçi ile birlikte kuran kursunda sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.

Daha sonra Adıyaman Valiliğini ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Valilik Şeref Defterini imzaladı.

Vali Aykut Pekmez, Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında düzenlenen “Peygamberimiz ve Aile” konulu konferansa katılmak üzere Adıyaman’a gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ı Adıyaman’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

Adıyaman'da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Diyanet İşleri Başkanı Erbaş ise, Mevlid-i Nebi’nin Hazreti Peygamberin doğum günü olduğunu ifade ederek,  “Bütün İslam dünyasında aynı gün ve aynı hafta kutlanmış olması bir bereket ortaya çıkarmaktadır. İnşallah Peygamber Efendimizin insanlığa kazandırdığı değerleri yeniden hatırlamış ve hatırlatmış oluruz” dedi.

Valilik ziyaretinin ardından, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Vali Aykut Pekmez ve beraberindeki heyetle birlikte İl Müftülüğüne bağlı Sıratut Mahallesinde faaliyet gösteren Gençlik Merkezini ziyaret ederek, gençlerle bir araya geldi.

Gençlik Merkezi ziyareti sonrası Ulu Cami’ye yürüyerek giden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Vali Aykut Pekmez’le birlikte güzergâh üzerinde bulunan esnaf ve vatandaşları da ziyaret ederek, esnaflara bol ve bereketli kazançlar diledi.

Başkan Erbaş ve beraberindeki heyet daha sonra Abdullah Bin Ümmü Mektum Görme Engelliler Kuran Kursunu ziyaret ederek, görme engellilerin Braille alfabesiyle kuran eğitim aldığı kursta görme engellilerle sohbet etti.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Adıyaman merkezdeki programlarının ardından Türkiye Petrolleri Konferans Salonuna geçerek, burada İl Müftülüğünün Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında düzenlediği “Peygamberimiz ve Aile” konulu konferansta Adıyamanlı vatandaşlarla bir araya geldi.

Konferans Sonrası Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Diyanet teşkilatına bağışladıkları arsa ve binalarla yaptıkları katkılardan dolayı Adıyamanlı hayırseverlere teşekkür belgesi verdi.

           Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Adıyaman programının son bölümünde Vali Aykut Pekmez ve beraberindeki heyetle birlikte Samsat ilçesindeki Sahabe Safvan Bin Muattal Hazretleri türbesini ziyaret ederek dua etti.

Diðer Haberler

 

Sosyal Medya


 

Adıyaman Hava Durumu

Puan Durumu