Aydın’dan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Haber Merkezi 24.11.2019 13:59:13 Siyaset
img

AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Milletvekili Aydın, mesajında, öğretmenliğin dünyanın en kutsal mesleklerinden biri olduğunu belirterek, "Öğretmenlerimiz; bilgi, beceri ve deneyimleriyle çocuklarımız hayata başlarken, karşılarına ilk çıkan örnek şahsiyetlerdir" dedi.

 Mahlukatın en şereflisi olma özelliğini taşıyan insan üzerinde çalışan öğretmenler, böyle bir kutsal vazifeyi ifa ederlerken, tertemiz dimağlara serptikleri bilgi tohumlarıyla, kültür ve medeniyetlerin gelişim süreçlerinde de etkin bir rol üstlendiklerini ifade eden Aydın, şunları ifade etti:

            "Bu itibarladır ki, öğretmenlerimiz geleceğimize ışık tutan en değerli varlıklarımızdır. İnsani hasletlerin eğitim ve terbiye ile geliştirilmesi, bilgiyle buluşturulması sorumluluğunu milletimiz adına üstlenen öğretmenlerimiz; alın terlerini azimleri ve fedakârlıklarıyla yoğurarak, istikbalimizi inşa etmektedirler. 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle ömrünü öğrencilerine ve onların eğitimlerine adamış bütün fedakâr öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyor, aramızdan ayrılan öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün; öğretmenlerimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını Allah'tan niyaz ediyoruz."  

Diðer Haberler

 

Sosyal Medya


 

Adıyaman Hava Durumu

Puan Durumu