Üniversite’de Uzaktan Eğitim Süreci Başladı

Haber Merkezi 8.4.2020 13:04:01 Adıyaman Üniversitesi
img

Adıyaman Üniversitesinde yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle eğitime verilen aranın ardından uzaktan eğitime başlandı.

Bu kapsamda, Adıyaman Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığının çalışmaları neticesinde tüm altyapı ve bilişim sistemleri hazırlıklarını tamamlayan Adıyaman Üniversitesinde, öğrenci ve öğretim elemanları da sisteme tanıtılarak Uzaktan Eğitim Sistemine geçiş yapıldı.

Öğretim elemanları tarafından hazırlanan slayt, video ve sunumlar https://mergen.btk.gov.tr/login/canvas adresi üzerinden öğrencilere ulaştırılırken, yeni sisteme öğrencilerin erken uyum sağlaması sevindirdi.

Uzaktan Eğitim ile ilgili bilgi veren Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, Üniversite olarak uzaktan eğitimi verecek altyapı ve donanıma sahip olduklarını belirtti.

Turgut, “Dünyada ve ülkemizde etkisini devam ettiren salgın nedeniyle 16 Mart’tan itibaren üniversitelerimiz de tatil edilmişti. Elbette bu salgının daha ne kadar devam edeceğini öngöremiyoruz. Hayat bir şekilde devam ediyor, eğitim de devam edecek. Bu doğrultuda yeni bir vizyon doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Üniversitemiz, bugün öğrencilerine uzaktan eğitim verecek gerekli altyapı ve donanımı sağlamıştır. Gelinen bu noktada, kalite odaklı yaklaşımımızla, öğrencilerimizi tüm çalışmalarımızın merkezine alarak bu süreci eğitim noktasında da en iyi şekilde atlatacağımızı temenni ediyorum.” dedi.

Covid-19 salgını nedeniyle yaşanan zorlu süreci öğrenci ve Üniversite çalışanlarıyla birlikte aşarak, zoru başaracaklarına olan inancını da dile getiren Rektör Turgut, “Evde Kal, Uzaktan Eğitim Al” sloganıyla devam edeceğimiz bu süreci, alanında uzman akademik insan kaynağımızın destekleri ve öğrencilerimizin özverili duruşuyla faydaya dönüştürmeyi hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

Diðer Haberler

 

Sosyal Medya


 

Adıyaman Hava Durumu

Puan Durumu