Kahta’da Cadde ve Sokaklar Sesiz Kaldı

Haber Merkezi 24.5.2020 18:59:01 Kahta Haber
img

Yeni tip korona virüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında 81 ilde 4 gün sürecek sokağa çıkma kısıtlamasında Kahta'da cadde ve sokaklar sesiz kaldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan tedbirler kapsamında 81 ilde sokağa çıkma yasağı ilan edilirken, Kahta'da sessiz sedasız bir Ramazan Bayramı yaşanıyor.

Kahta Emniyet teşkilatı kısıtlama nedeniyle ilçe genelinde farklı noktalarda durup kontrol, devriyelerini yapıp ve kimlik veya izin belgesi denetimleri gerçekleştiriyorlar.

İlçenin işlek caddesi olan Mustafa Kemal caddesi, İsmet Paşa caddesi, Diyarbakır yolu, Adıyaman yolu ve Baraj yolu da sessizliğe büründü.

Kahta İlçe Emniyet Amirliği ve İlçe Jandarma Komutanlığının sürekli olarak ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde ki devriyeleri sürerken, herhangi bir olumsuzluğun yaşanmamasına, vatandaşların sokağa çıkma kısıtlamasına harfiyen uyduğunu belirterek, vatandaşlara teşekkür etti.

Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Kahta'daki meydanlar ve caddeler, görevliler hariç bomboş kaldı.

İlçede Unlu mamulleri hariç tüm, işletmelerin kapalı olduğu ilçede, Ekmek Dağıtımı ise günün belirli saatlerinde cadde ve sokaklarda ekmek satışını gerçekleştiriyorlar.

Diðer Haberler

 

Sosyal Medya


 

Adıyaman Hava Durumu

Puan Durumu