Adıyaman’da Vaka Sayıları Arttı

Haber Merkezi 16.7.2020 18:56:32 Adıyaman Valiliği
img

Adıyaman Valiliği, korona virüs salgınında vakalarda artış olduğunu bildirerek, vatandaşları uyardı.

Adıyaman Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Küresel bir salgın olan Korona virüs salgını ile mücadelemiz devam ediyor. İlimiz genelinde son günlerde pozitif vakalarda öngörümüzün ötesinde bir artış gözlenmektedir. Maalesef bu eğilim artarak devam etmektedir. Korona virüs salgını ile mücadelede elde ettiğimiz kazanımları ne yazık ki yapılan düğün, nişan, taziye, akraba, eş ve dost ziyaretleriyle tehlikeye atıyoruz. Bu törenlerde fiziki mesafe kuralı başta olmak üzere alınması gereken tedbirlere yeterince riayet edilmediği ve toplum sağlığının riske atıldığı görülmektedir.

Bugüne kadar yapılan başarılı çalışmaların boşa gitmemesi ve daha katı tedbirlerin uygulanması zarureti doğmaması için vatandaşlarımızın rehavete kapılmadan daha dikkatli olması, maskesiz sokağa kesinlikle çıkmaması, bunun yanında el hijyenine ve sosyal mesafe kurallarına titizlikle uyulması önem arz etmektedir.

Bu çerçevede, İl Pandemi ve İl Hıfzıssıhha Kurulunun almış olduğu kararlar ve tedbirlere uyma konusunda vatandaşlarımızın göstereceği gayret genel durumu olumlu yönde değiştirecektir.

Vatandaşlarımızın sevinçlerini acıya dönüştürmemeleri için alınan kurallara uyulmasını, kurallara riayet kendimize olduğu kadar yakınlarımıza ve diğer insanlara duyduğumuz saygının göstergesidir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Diðer Haberler

 

Sosyal Medya


 

Adıyaman Hava Durumu

Puan Durumu