İGC Başkanı Akbilek’den Müjde..!

İGC Başkanı Akbilek’den Müjde..!

Adıyaman İnternet Gazetecileri Cemiyeti Başkanı Mehmet Cihan Akbilek, İnternet haberciliği yasasının İletişim Başkanı Fahrettin Altun tarafından Cumhurbaşkanına sunulduğunu ve Cumhurbaşkanı imzasının ardından Ocak ya da Şubat gibi Meclise sunularak yasalaşması ile yeni bir dönemin başlayacağını söyledi.

Adıyaman’da İnternet haberciliği yapan siteleri tek çatı altında topladıklarını belirten Başkan Akbilek, ayrıca pandemi süreci ile beraber zor duruma düşen meslektaşlarımız için “Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu İGD reklam ajansı olarak bir havuz kuracak ve Adıyaman internet gazetecileri cemiyetine bağlı haber siteleri bu reklam havuzundan direk olarak faydalanacak” dedi.

İnternet Haberciliğinde Yeni döneme hazırlıkların hızlı bir şekilde tamamlanması gerektiğine dikkat çeken Adıyaman İnternet Gazetecileri Cemiyeti Başkanı Mehmet Cihan Akbilek, şöyle konuştu:

“Üyelerimize ve bağımsız internet haberciliği yapan tüm meslektaşlarımıza çağrımız, internet yasası çok yakında çıkıyor. İlan alabilmek ve çalışanların sarı basın kartı sahibi olabilmesi için web adreslerinde mutlaka com.tr uzantılarını almış olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda vergi mükellefi olma zorunluluğu bulunduğu için maliye kayıtlarının da zaman kaybetmeden tamamlanması ve yayın haklarını elde ettikleri tüm belgeleri acilen hazırlanmaları gerekmektedir. Bu süreç hızlı işleyen bir süreç, lütfen meslektaşlarımın haber sayfalarının eksiklerini acilen gidererek bizleri bilgilendirmeleri gerekmektedir. Yeni bir dönem başlıyor. Bundan sonra Gazetecilik mesleğinde kuralları uygulayanlar ve çalışanlarına, emeklerine saygı gösterenler Federasyon tarafından öncelik görecektir. Bizler siz meslektaşlarımızın daha iyi şartlarda çalışıp emeklerinin karşılığını alabilmesi için gayret ediyor, çalışıyoruz. Umarım en kısa zamanda yeni yasanın onayı ile hepimiz için daha iyi ve kaliteli bir dönem başlamış olur.”

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap