Başkan Dişkaya Adıyaman Sorunlarını Sıraladı

Başkan Dişkaya Adıyaman Sorunlarını Sıraladı

Adıyaman Kalkınma Platformu üyeleri Adıyaman Gazeteciler Cemiyetinde bir araya geldiler.

Adıyaman Kalkınma Platformu üyeleri Adıyaman Gazeteciler Cemiyetinde toplanarak yetkililere çağrıda bulundular.

Toplantıya ev sahipliği yapan Başkan Dişkaya önemli açıklamar yaptı. Başkan Dişkaya; İlimizin kalkınmışlığı ve yaşanabilir bir kent olması için çevre illerle yarışabilir ve kent olabilmesi için aşağıda yazılı olan toplum taleplerinin nazara alınması ve taleplerimizin bürokrasinin hantal çarkları arasında kaybetmeden yok etmeden hayata geçirilmesi talebimizi yetkililerle ve kamuoyuyla paylaşır arz ederiz.

Öncelikle üniversitemiz ile Vetal tarafından korona virüse karşı serumu bulunması ve ülkede gündem olmamızdan gurur duyduk. Ayrıca kentsel dönüşüm programı kapsamında 10. ayda 480 konutun yapımına başlanacağı haberi bizleri mutlu etmiştir.

Başkan Dişkaya İlin Sorunlarını Gündeme Getirdi

Atatürk barajının il merkezine en yakın ve en uygun alanının tespit edilerek sahile dinlenme tesislerinin yapılması. Kafeterya, yürüme yolları, spor kompleksleri, restoranlar, sandal gezileri dizaynı ve tedbiri alınmış yüzme alanlarının yapılması, İlimizin Üst geçitlerde yürüyen merdivenlerle tanışma ve buluşma zamanı gelmiştir. Bütün üst geçitlere yürüyen merdiven yapılması. İlaveten özürlü asansörlerinin yapılması, Devletin milletin parasıyla yapılan ve atıl durumda bekleyen semt pazarının ekonomiye ile kazandırılması, Atatürk bulvarı boyunca binaların yerleşkelerin elden geçirilip boya ve dizaynının belli renklere kazandırılması yıkık dökük alanların ıslah edilmesi, Trafiğe kapalı alışveriş alanının belirlenip trafiğe kapatılıp alışveriş çarşısının acilen kurulması oturakçı pazarına ilaveten belediye önü 1 nolu sağlık ocağı caddesi alanı olabilir. Kaldırım işgalleri yayaları yolda yürümeye zorlamaktadır. Kaldırım işgallerinin bitirilmesidir.

Başkan Dişkaya Adıyaman Belediyesine Çağrıda Bulundu

Belediyemize çağrımız Karadağ tarafında hazine arazilerinin veya istimlak edilecek alanların oluşturulması buralarda yerleşke için konut arsalarının oluşturulması altyapı ısıtma soğutma yol su dizaynlarının yapılarak yerleşime arsa üretilerek satışa sunulmasıdır. Modern şehirleşmeye buradan başlanabilir. İlimizin tek hastanesi olan araştırma hastanemizin yanındaki çöp toplama alanının süratle kapatılması hastanenin Pis kokudan sinekten süratle kurtarılmasıdır.

Başkan Dişkaya ayrıca perrenin acilen turizme kazandırılması, sulamaya geçilmesi için çok acil adımların atılması, karakuş nemrut arasına teleferik yapılması ve balon uçuşlarının yapılması, turizm alanlarına gerekli yatırımların yapılması dinlenme alanları, konaklama gibi Besni ilçemizin üç girişi Gölbaşı’nın üç giriş çıkışı Adıyaman Çelikhan arası yol narince Gerger  arası yolun acilen yapılması Gerger’in fıstık  aşılarıyla Besni’nin kuru üzüm ve fıstık tesisleri ile Çelikhan’ın içimlik tütün işleme tesisleriyle gölbaşı gölünün kuş cenneti yapılması tut ilçemizin tut yetiştiriciliğinin  ve  işlenmesi tesisleri, Samsat’ın su sporları balıkçılık Kahta’nın turizm merkezi  Adıyaman’da modern bir hayvancılık pazarının kurulması. Planlamalarıyla yoğun ve hızlı adımlarla ihya olabileceklerini biliyor ve çağrıda bulunuyoruz.  Muhalefeti iktidarıyla sivil toplum kurumları olarak çağrımız iş üretme zamanıdır diyoruz ve yakinen takibinde olacağımızı kamuoyuyla paylaşıyoruz.

            İktidar partimize çağrımıza sesimize kulak verin bunları yapın il insanlarının mutlu olmasına vesile olun hem oylarınızı arttırın hem dua alın iktidarın iktidar olma gerekçesi de bu hizmetleri yapmaktır.   

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap