Köylüler Yol Kapattı

Köylüler Yol Kapattı

Adıyaman Şanlıurfa yolunun 25. kilometresinde bulunan Turuş köyündeki vatandaşlar yollarına kavşak yapılmadığından dolayı yolu bir süre trafiğe kapattı.

Olay öğle saatlerinde Adıyaman Şanlıurfa karayolunun 25. kilometresinde bulunan Turuş, Gümüşkaşık köyü sakinleri köylerine giriş yapılması gereken kavşağın yapılmasından dolayı araçlar ile yolu kapatarak oturma eylemi yaptı.

Araçlar ise köylülerin kapattığı yoldan geçemeyince durmak zorunda kalırken olay yerine çok sayıda jandarma ekibi sevk edildi.

Jandarma ekipleri, yolu açmak için köylüleri ikna etmeye çalıştı.

Vatandaşlar ise kavşak talepleri olduğunu belirterek, köye gelebilmek için ters yönden gelmek zorunda kaldıklarını dile getirdi.

Alt geçitin olduğunu ifade eden köy sakinleri, oradan da hayvanları geçirmek zorunda kaldıklarını belirtti.

Yolu kapatmak zorunda kaldıklarını, kavşak sorununun çözülünceye kadar eyleme devam edeceklerini vurgulayan vatandaşlar yetkililer ile görüştüklerini ancak bir netice alamadıklarını ifade etti.

Öğrenci servislerinin bu yolu kullandığını sözlerine ekleyen köy sakinleri 'burada bir kaza olsa sorumlusu kim olacak' dedi.

Olay yerine gelen 87’inci karayolları bölge şefi Emrullah Metin’in incelemelerinden sonra sorunun çözüme kavuşturulacağını söz vermesi üzerine köylüler dağıldı.

 

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap