Bakan Yardımcısı Demircan Adıyaman’da

Bakan Yardımcısı Demircan Adıyaman’da

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, çeşitli ziyaret ve programlar ile bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Adıyaman’a geldi.

Bakan Yardımcısı Demircan’ı Adıyaman Hükümet Konağı önünde Vali Aykut Pekmez,  Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış ve diğer yetkililer karşıladı.   

Hükümet Konağı önündeki karşılamanın ardından Valiliği ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Valilik şeref defterini imzaladı.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan’ı kadim medeniyetler şehri, huzur ve hoşgörü kenti Adıyaman’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Aykut Pekmez, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan’a ildeki  kültür, turizm ve tanıtım faaliyetleri, sahip olduğu doğası, zengin tarih ve kültürü ile adeta açık hava müzesi konumunda bulunan Adıyaman’ın tarihi ören yerleri, planlanan ve devam eden projeler hakkında bilgiler verdi.

Valilik ziyaretinin ardından Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Belediye Başkanlığını, AK Parti İl Başkanlığını ve İl Halk Kütüphanesini ziyaret ederek Üniversite sınavı ve KPSS’ye hazırlanan öğrencilerle bir araya geldi. 

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan ve beraberindeki heyet daha sonra İl Özel İdaresi tarafından Adıyaman’ın tarihi kimliğini öne çıkarmak amacıyla geçtiğimiz yıl restorasyon çalışmalarına başlanan 200 yıllık bir geçmişi olan tarihi Tuz Hanını inceledi.

Bakan Yardımcısı Demircan ve beraberindeki heyet, Adıyaman esnafını ziyaret ederek vatandaşlarla görüştü.  

Bakan Yardımcısı Demircan şehir merkezindeki temasları kapsamında Vakıflar Bölge Müdürlüğüne ait tarihi Çarşı Camii ve Musalla Camiini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap