Halkı Muhatap Almayanı Biz Hiç Muhatap Almayız

Halkı Muhatap Almayanı Biz Hiç Muhatap Almayız

AK Parti Adıyaman Milletvekili Av. İbrahim Halil Fırat, Kahta Belediye Başkanı, gerçeği bilmesine rağmen, konuyu saptırıyor dedi.

Milletvekili Fırat yazılı açıklamasında, benim muhatabım Milletvekilleri diyen Kahta Belediye Başkanı, AK Parti milletin partisidir. Milletin partisinin ilçe başkanını, milletin iradesiyle seçilmiş olan Belediye Meclis Üyelerini ve halkı muhatap almayanı, biz hiç muhatap almayız.

Seçim döneminde bol keseden, vatandaşa ve seçim ittifak ortaklarına dağıttığı vaatleri yerine getirememenin suçluluğu içerisinde bulunan Kahta Belediye Başkanı, gerçeği bilmesine rağmen, konuyu saptırıyor.

Kahta Belediyesi Meclis Üyelerinin, Kamu yararı konusunda almış oldukları meclis kararı, kanunun üzerinde bir karar değildir. 5393 sayılı Belediye Kanununun 15. Maddesinde açıkça belirtilen “Belediyenin proje karşılığı borçlanma yoluyla elde ettiği gelirleri, şartlı bağışlar ve kamu hizmetlerinde fiilen kullanılan malları ile belediye tarafından tahsil edilen vergi, resim ve harç gelirleri haczedilemez.” İfadesi açıktır. Bilmiyorsa, avukatlarına sormasını tavsiye ederiz.

İnsanda biraz edep olur, adap olur. Kahta’da bir eseriniz, bir dikili ağacınız dahi yok. Yetersizlerin konuyu saptırmaya yönelik kaçış sözü olan; “Oynamasını bilmeyen gelin, yerim dar dermiş.” Sizin siyasetiniz, bahane siyaseti, mazeret siyasetidir. Bizim siyasetimizde bahaneye, mazerete yer olmaz.

Biz milletimiz için gece gündüz demeden çalışır ve verdiğimiz sözleri yerine getiririz. Siz halkı kandırmaya, aldatmaya çalışıyorsunuz. Biz mütevazi halkımızın hep yanında olduk, olmaya devam edeceğiz. Bizim üslubumuz milletin üslubudur dedi.

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap