Üniversite’de “Genç Ofis” Açılıyor

Üniversite’de “Genç Ofis” Açılıyor


Gençlik ve Spor Bakanlığı ile YÖK (Yükseköğretim Kurulu) arasında gerçekleştirilen protokol gereği; Adıyaman Üniversitesi Merkez Kampüsü içerisinde daha önce “Gençlik Evi” adı altında faaliyet gösteren merkezin, “Genç Ofis” olarak değerlendirilmesine yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

“Gençlik Evi” adı altında hizmet veren merkezin adı, “Genç Ofis” olarak değiştirilirken, Üniversite Genel Sekreteri Doç. Dr. Aykut Dündar ve Gençlik Hizmetleri Müdürü Ayhan Tekin'in de hazır bulunduğu toplantıda, merkezin daha işlevsel hale getirilmesi için görüş alışverişinde bulunuldu.

Sosyal sorumluluk ve gönüllülük algılarının güçlendirilmesinin yanı sıra kişisel kapasitenin yükseltilmesine katkı sağlanması amacıyla imzalanan iş birliği protokolü neticesinde öğrencilerin yanı sıra akademik ve idari personelin eğitsel, kültürel, gönüllülük ve sportif faaliyetlerinin geliştirilmesi ve bağımlılıkla daha etkin mücadele edilmesi planlanıyor.

İmzalanan protokol hakkında konuşan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, proje kapsamında Üniversite içerisinde öğrencilerin sosyal, kültürel ve eğitsel faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla yeni bir alan hazırlanacağını belirterek, “Öğrenci Toplulukları ve bireysel öğrenci kullanımının olacağı Genç Ofis’te gençlerin gönüllülük faaliyetlerine katılımları, sosyal ve kültürel etkinliklerin organizasyonu gibi konularda gençlere destek sağlanacaktır. Bugün burada imzaladığımız protokol ile gençlerin sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere etkin katılımlarının sağlanmasının yanı sıra, Üniversitemiz aracılığıyla değerlerine hâkim, ileri görüşlü, sosyal becerileri yüksek nesillerin yetiştirilmesine katkıda bulunmayı hedeflemekteyiz. Gençlerimizin kariyer planlamalarında etkin bir rol oynamak bizleri ziyadesiyle mutlu edecektir. Her şey evlatlarımız için. İmzalanan protokolün hayırlara vesile olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdür Müdürü Fikret Keleş ise, gençlerin sosyal sorumluluk projelerine aktif katılımı sayesinde sosyal sorumluluk, gönüllülük, fedakârlık gibi değerlerin daha fazla önem kazanacağı düşüncesinde olduğunu belirterek, “Üniversiteler şehirlerin lokomotifidir. Bu lokomotif, sanayi, teknoloji gibi alanlarda olduğu gibi beşeri bilimler için de büyük önem arz etmektedir. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile YÖK arasında imzalanan üst protokol ile üniversitelerde eğitim gören gençlerin gönüllülük faaliyetlerine etkin katılımının desteklenmesi amacıyla yerelde taraflar olarak bu hususta da iş birliğine gidiyoruz. Gençlerin sosyal sorumluluk projelerine aktif katılımı sayesinde sosyal sorumluluk, gönüllülük, fedakârlık gibi değerlerin daha fazla önem kazanacağı kanısındayız. Bu protokolün imzalanmasında emeği geçen Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut hocamıza teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

İlk Yorumu Yap

Yorum Yap